Maszyny przeciwprzymrozkowe

Frostbuster - najbardziej ekonomiczne rozwiązane w walce z przymrozkami

Frostbuster jest idealnym rozwiązaniem do ochrony przed przymrozkami wiosennymi w uprawach o powierzchni do 10 ha.
Jest to urządzenie ciągnione przez ciągnik rolniczy. Silny wentylator jest napędzony osią ciągnika. Posiada wbudowany palnik gazowy, który podgrzewa wsysane powietrze do temperatury od 80 do 100ºC. Urządzenie posiada stojaki na butle z propanem.

Jak to działa?
Podgrzewane powietrze jest wydmuchiwane pomiędzy drzewa za pomocą dwóch wylotów (1 z lewej i 1 z prawej). Dzięki silnemu strumieniowi powietrza zasięg może wynieść od 40 do 50 metrów z każdej strony maszyny, dlatego też wystarczy przejeżdżać przez rzędy tylko co 60 - 90 metrów. Optymalna trasa przejazdu jest obliczana przez nas indywidualnie dla każdej działki, biorąc pod uwagę różne czynniki. Ważne jest aby co 10 minut przejechać przez to same miejsce. Łączna powierzchnia, która może być chroniona przez jedno urządzenie w dużym stopniu zależy od kształtu i wymiarów działki.

FrostGuard - najbardziej wszechstronne rozwiązanie

Pierwotnie zaprojektowane dla małych winnic i sadów, urządzenie FrostGuard jest tak wszechstronne i łatwe w użyciu, że coraz większa liczba producentów używa go w celu ochrony większych powierzchni. FrostGuard ma palnik gazowy i silny wentylator napędzany silnikiem spalinowym lub gazowym. Wystarczy uruchomić silnik, dostosować temperaturę, a FrostGuard zajmie się resztą. Zapas paliwa i gazu wystarcza na całonocną pracę maszyny.

Modele
  • FrostGuard Revolution jest maszyną stacjonarną doskonałą do ochrony sadów (model R20 z wylotem nad ziemią) i upraw krzewiastych (model R30 z wylotem górnym)
  • FrostGuard Basic jest lżejszą wersją wyposażoną w koła co ułatwia jej przenoszenie
(c)2021, Wszelkie Prawa Zastrzeżone